Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
четверг, 21 ноября

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай




Lapsa, Alisa Čerņavska, trīs bērnu mamma un sertificēts zīdīšanas konstultants,
Ksenija Solovjova, ārsts – terapeits, gastroenterologs, Maskavas Mērijas un Valdības Slimnīcas konsultants-terapeits

No krievu valodas tulkoja kroljix


Vasara, vasarnīca, jūra (peļķe) – brīvī-ī-ī-ība! Bērns ir izlaists savvaļā, bet mamma, it sevišķi, ja viņa ir Mamma-Pirmo-Reizi, ir tuvu dziļam ģībonim, jo bērns dara daudz ko tādu, ko a) viņš agrāk nekad nedarīja un b) ar savām darbībām izraisa mammai tuvu stresam esošu satraukumu. Kas ir bīstami un kas nav, un ko darīt pēc bērna izgājieniem, parunāsim šajā rakstā.

- Dakter, mans bērns ir saēdies smiltis. Es iedevu viņam daudz ūdeni, bet ko darīt tagad?
- Skatieties, lai viņš netuvotos cementam...

1. Paēdis smiltis. Tas ir pats elementārākais, ko izdarīs jūsu bērns, tiklīdz nokļūs milzīgajā smilšukastē ar nosaukumu „pludmale”. Lai gan principā, tāds pats liktenis var piemeklēt zemi no mājas puķu poda, smiltis no kaķu tualetes vai arī suņa barotavas saturu.

Ar ko tas draud? Īstenībā ne ar ko īpašu. Ja nu vienīgi (kā visbriesmīgākais variants) ne ātrāk kā pēc 14 dienām var parādīties tārpu invāzijas pazīmes (nemierīgs miegs, sāpes vēderā, ēšanas paradumu maiņa, apetītes zudums, anālās atveres nieze, bet meitenēm arī vulvas apsārtums), kas pēc mūsu personīgā viedokļa ir par iemeslu vizītei pie ārsta.

Ko darīt? Vienīgais, ko jūs varat darīt uzreiz pēc zemes vai smilšu apēšanas – ir rūpīgi izmazgāt muti. Ar mutes (kā arī citu ķermeņa daļu) mazgāšanu, kopā ar drēbju un citu virsmu, kuras vēl var izmazgāt, mazgāšanu, parasti arī beidzas poda vai autiņbikšu satura garšas un taktilo īpašību izpēte. Ak, vecākiem neklājas viegli. Toties kāds ieguldījums jūsu mazuļa gastronomiskajā pieredzē.

2. Nolaizījis ratiņu netīros riteņus (tādēļ atkal hip-hip urā slingam!), priecīgi noēd atrastos izsmēķus, žļambā kaut kādas peldēt aizgājušās tantītes iešļūcenes, un – visa apoteoze – paspējis nolaizīt kājas pludmales kaimiņam, kurš neizraisa uzticību.

Ar ko tas draud? Ir varbūtība dabūt zarnu trakta infekciju vai stomatītu.

Ko darīt? Papildus mutes skalošanai mājās apstrādājiet mutes dobumu ar jebkuru antiseptiķi vai arī mutes skalošanas līdzekli (tikai atšķaidiet 1:3 ar dzeramo ūdeni).

3. Aizrautīgi žļambājis mazos oļus un norijis maziņu akmentiņu. Visbiežāk mazuļi norij pērlītes, mazās metāla bumbiņas vai akmentiņus. Taču pēc pediatru vārdiem bērni mēdz norīt arī adatas (gribas cerēt, ka vietās, kas kaut cik piemērotas bērnu izlaišanai savvaļā, to tomēr nav daudz...)..

Ar ko tas draud? Ja norīs pērlīti vai mazu akmentiņu, šī bagātība ar laiku izdalīsies ar vēdera izeju. Bet norītā metāliskā bumbiņa var tomēr iesprūst un sākt rūsēt.

Ko darīt? Nekādā gadījumā neizraisiet vemšanu! Dodiet vairāk cieto ēdienu un gaidiet trīs dienu laikā, kamēr apēstie dārgumi iznāks. Ar pērlītēm vienkāršāk, tāpat kā ar sīkiem akmentiņiem, bet metāliskās bumbiņas iznākšanu labāk tomēr piefiksēt personīgi (jo tā var iesprūst un sākt rūsēt). Ja neiznāks, uztaisiet klizmu. Tikai nekādā gadījumā nedodiet caurejas zāles, jo tās veicinās rūsas parādīšanos. Uzmanību! Asu priekšmetu norīšanas gadījumā nekavējoties vērsieties pie bērnu ķirurga.

4. Sēž jūrā (baseinā, ezerā, upē, grāvī, peļķē, purvājā ar dēlēm, bet priecīgs) stundām ilgi un kategoriski atsakās kāpt ārā, ieslēdzot ultraskaņu, kad ņem ārā no ūdens.

Ar ko tas draud? Ja bērns ilgstoši atradīsies slapjās drēbēs (peldbikses, peldkostīms) ir iespējama pārlieka atdzišana..

Kā tas notiek un kā no tā izvairīties? Bērni izvēlas spēlēties ūdenī, iekāpjot tajā līdz potītēm un tupot turpat. Ar to ir pietiekami, lai peldkostīma apakša būtu slapja un pa to augšā ūdens celtos augšā. Bērniem nav zemādas tauku slāņa, kas neļauj organismam ātri atdzist un tādā veidā mazuļiem ir „lieliska iespēja” pārlieku atdzist, ja ir slapjas drēbes. Principā es esmu pret slēgtajiem peldkostīmiem reproduktīvā vecuma dāmām, un mazajām meitenēm – it sevišķi!

Bērnu līdz 5 gadu vecumam vislabāk peldināt vispār pliku. Ja Jūs esat meitenes mamma, bet meitene ir liela modes dāma, kas seko pēdējiem pludmales modes kliedzieniem, tad, lai jaunkundze pirms pilnībā ieiet ūdenī, uzvelk peldkostīmu, bet sauļojas un peldas plika. Peldkostīmā (pat sausā), un vēl vairāk parastajās biksītēs, smiltis mēdz saiet apakšā un attiecīgi iekš meitenes dzimumorgāniem. Pie kā tas var novest, domājams, nevajag paskaidrot. Bet ja sēdēt smiltīs vienkārši pliku dibenu (un visu pārējo), nekas tāds nenotiek. Vēl variants – vilkts uz pleciem vieglu apmetnīti: tādā gadījumā arī pleciņi neapdegs, kā arī tajā var ieiet ūdenī pat līdz viduklim.

Protams, ja bērns iekritīs ūdenī, to nāksies novilkt. Ja bērns ļoti kautrējas (mulsumu mirkļa garumā, kas rodas sevišķi pirmo reizi atkailinoties publiskajā vietā, nevajag ņemt vērā), tad var uzvilkt cieši pieguļošas neliela peldbiksītes (bet ne slēgto peldkostīmu vai parastām biksītes – tās tāpat neko nepiesedz). Un vēl viens arguments par mazu bērnu peldināšanu pa pliko. Vladimirs Šahidžaņans grāmatā „1001 jautājums PAR TO” raksta:

„Ja jūs gribat, lai jūsu mazie bērni apmierina ziņkāri pret pretējā dzimuma miesas būvi, laidiet tos peldēties kopā – puišus un meitenes – pa pliko. Pēc 3-4 minūtēm viņi pārstās pievērst uzmanību viens otra dzimumorgāniem. Šī, manuprāt, ir labākā profilakse bērnu spēlītēm ar izģērbšanos.”

5. Velk sev nost jebkurus apavus un skraida pa čiekuriem, adatām, zariem un pārējiem asumiem basām kājām.

Ar ko tas draud? Jūs neticēsiet, ne ar ko! Ja nu vienīgais, var uzkāpt virsū kam slidenam un smirdošam (vai arī vairs neglums, bet joprojām smakojošs), bet tas drīzāk ir jautājums par vides sakārtotību un šīs vides iemītniekiem..

Ko darīt? Visādi atbalstīt staigāšanu basām kājām, jo tā ir svarīgākā norūdīšanas procedūra. Staigājot basām kājām, tiek stimulēti bioloģiski aktīvie pēdu punkti. Turklāt, tipināšana pa dažāda kalibra šķēršļiem (čiekuri, oļi, smiltis, celms) kopā ar virsmu maiņu (zālīte, smiltis, koks un pat asfalts) novērš plakanās pēdas attīstību. Pēda kļūst stabilāka, gaita un skrējiens – brīvāki, uzlabojas arī stāja un koordinācija.

Lai pēdas velve nostiprinātos, labāk staigāt pa nelīdzenu grumbuļainu virsmu, kam ideāli der zālīte, smiltis vai akmentiņi. Vērsiet fizisko attīstību par jautru spēli – izveidotie „šķēršļu joslu” ar dažādiem segumiem un pievienojieties bērnam, trenējoties to pārvarēt.

Vecākiem nav jābaidās, ja pataustos, bērna pēdas liekas aukstas. Pēdas ir galvenā ķermeņa daļa, kas atbildīga par visa organisma siltuma regulāciju un to pazeminātā temperatūra ir adaptīvā reakcija uz aukstumu. Organisma siltuma bilance tiek atjaunota uz mazuļa kustību, viņa muskuļu tonusa paaugstināšanos un pulsa paātrināšanās rēķina. Bet ja laukā kļūst vēsi, uzvelciet mazulim getras, tās dos siltumu muskuļiem, bet pēdas paliks brīvas. Tas viss ir nepieciešams katra bērna harmoniskai attīstībai.

Ko darīt, ja..? ...vide izrādījusies ne tik ļoti kopta, kā gribētos un bērns ir uzkāpis virsū kaut kam, kas griež un duras. Apskatiet „ievainojuma” vietu un to, ar ko tas tika paveikts. Ja vien tā nav rūsaina nagla, ko bērns izvilcis no metru dziļas bedres, ja no brūces tek asinis, var nesatraukties. Ja tomēr nagla, brūce ir dziļa, durta, bez skābekļa pieplūdes (tāda, ko mediķi sauc par „anaerobo”) un asinis nevis tek, bet it kā sūcas, - obligāti vērsieties pie ārsta. Visos citos gadījumos apstrādājam brūci ar to, kas ir pa rokai (tīrs ūdens, pārskābe, spirts, „Dermobakters”), malas smērējam ar jodu vai briljantzaļo, aizlīmējam ar plāksteri un pāris dienas sekojam, vai nav sācies iekaisums.

6. Krīt, nebēdnis (vai nebēdne), sasitos ceļgalus, ceļas, lejot asaras un atkal raujas brīvībā; skrien pa pliko saulē, bez cepures, ķerot saules dūrienu un III pakāpes apdegumus; mātei par spīti gāžas no žoga, dabūnot smadzeņu satricinājumu, un gūst citas traumas...

Ko darīt? Lasīt rakstu par Vasaras bēdām – tajā viss ir sīki smalki aprakstīts.


Raksta apspriešana šeit




23

Опубликовано: четверг, 23 Июня 2011
Количество просмотров: 8327





© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации



Рига, Латвия
ЧТ, 21/11
день

малооблачно

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ЧТ, 21/11
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер ЮЗ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
ночь

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 3-5 м/сек
Атм. давл. 739..741 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 741..743 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 1 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022