Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
четверг, 21 ноября

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай




Diāna Makedonska, DiankaM, sertificēta zīdīšanas konsultante
Pirmajā attēlā - māmiņa Viktorija un dēliņš Alberts 8 dienu vecumā; Foto - www.olivestudio.eu

Pārējos attēlos - māmiņa Irina, Irka un viņas dēliņš Artūrs, 10 dienu vecumā
Grims - Jeļena Veļičko, Jelvel, stiliste
Foto - Jeļena Gaikeviča, capoeira


Tulkoja Vineta Rubene


Par pareizu krūts satvērienu

Vairums māmiņu ir dzirdējušas, ka bērnam krūts jāsatver pareizi. Bieži rodas jautājums, kā tad noskaidrot, vai bērns satvēris krūti pareizi. Kā panākt, lai izdotos pareizs satvēriens? Dažreiz mammas sūdzas - mums, šķiet, ir nepareizs satvēriens, un izlabot to neizdodas - kā rīkoties?

Tātad, par pareizu krūts satvērienu.

Mutīte plati atvērta, aptuveni 130-150 grādu leņķī vai vēl platāk

Ja mazulis neatver mutīti plati, pārbaudiet, pirms liekat bērnu pie krūts, vai viņš spēj atliekt galviņu atpakaļ, kad meklē krūti. Ja galva noliekta uz priekšu, un zods piespiests pie krūtīm, ir grūti plati atvērt muti (pamēģiniet pati). Ja galvu nedaudz atliec atpakaļ, apakšžoklis var brīvi kustēties, un muti var atvērt platāk.

Vēl gadās, ka bērniņš ir novietots pārāk tālu no krūts un jau piever mutīti, kamēr mamma pieliek viņu pie krūts. Rezultātā mazulis satver tikai krūtsgalu, un satvēriens ir sekls.

Ja mazulis negrib atvērt mutīti, nesaprot, ko no viņa vēlas, var ar vieglu, slīdošu kustību uzspiest uz zodiņa. Bet tikai viegli - ja spiedīsiet stiprāk, var nostrādāt pretējs reflekss, un bērniņš muti aizvērs. Dažos avotos tiek sniegts padoms: ja neizdodas tā, pamēģiniet "no pretējā" - paspiediet zodiņu uz augšu, lai mute aizvērtos. Mazulis, it kā pretojoties, atvērs mutīti.

Var izspiest lāsīti piena, apslapināt ar to mazuļa lūpiņas - tas palīdz "ieslēgt" meklēšanas refleksu.

Bērna lūpiņas ir izrullētas uz āru.

Augšlūpa drīkst nebūt izrullēta uz āru, taču nekādā gadījumā tā nedrīkstu būt ievilkta uz iekšu, mutītē.

Gadās, ka, liekot bērnu pie krūts, lūpiņas "ierullējas" uz iekšu vai arī bērniņš pats piezīžas pie krūts un iesūc lūpas uz iekšu. To var palabot: augšlūpu pavilkt uz augšu, uz deguntiņu, apakšlūpu pavilkt uz leju, pabraukot ar pirkstu no apakšlūpiņas uz zodu. Dariet to uzmanīgi, lai neizvilktu krūti no mazuļa mutes.

Pareizs satvēriens - asimetrisks, bērns vairāk satvēris krūti no apakšas nekā no augšas.

Ja ir redzama areola, tad no apakšas tai jābūt redzamai mazāk nekā no augšas.

Ļoti svarīgs ir pareizs bērna novietojums pie krūts. Dažkārt mazulis nespēj satvert krūti pareizi, jo atrodas pārāk augstu virs krūtsgala. Pamēģiniet pavirzīt bērniņu zemāk, lai viņš atrastos zem krūts. Kad mutīte aizvērta, deguntiņam jābūt krūtsgala līmenī. Pamēģiniet citu zīdīšanas pozu - dažreiz cita poza izrādās ērtāka barošanai.

Ja mazulis satvēris krūti nepareizi - vairāk no augšas, krūts var bieži izslīdēt viņam no mutes, jo ir grūti noturēt krūti mutē. Šāds satvēriens arī bieži noved pie plaisām krūtsgalos.

Kad mazulis atlaiž krūti, krūtsgalam jābūt apaļam (kā pirms barošanas) un mazliet izstieptam.

Ja krūtsgals ir slīps vai nav izvilkts uz āru, vai pat ir iespiests krūtī, vai "uzlocīts" uz augšu, pievērsiet uzmanību krūts satvēriena asimetrijai - paskatieties, kur atrodas mazuļa apakšlūpiņa zīšanas laikā. Bieži apakšlūpa ir novietota tuvu pie krūtsgala, un mazulis satver krūti vairāk no augšas. Kad apakšlūpa ir pārāk tuvu krūtsgalam, diezgan bieži rodas dažādas krūtsgala traumas (plaisas, noberzumi).

Ja krūtsgals ir saspiests plakans, tad visdrīzāk mazulis satvēris krūti nepietiekami dziļi, vai arī sākumā satvēris pareizi, bet ēšanas laikā noslīdējis uz krūtsgalu. Ja bērns satvēris tikai krūtsgalu vai krūtsgalu un mazu areolas daļu, tad parasti viņa lūpas ir mazliet izstieptas uz priekšu, mutīte nav atvērta plati (aptuveni 90 grādu leņķī). Šādā gadījumā barošana var būt sāpīga, var rasties krūts nobrāzumi (krūtsgals un neliela areolas daļa ap to ir apsārtusi un sāp), tāpat var rasties plaisas.

  • Lai mazulis nenoslīdētu, sekojiet, lai viņš negrozītu galvu un neraustītu krūti.
  • Palieciet spilvenus zem savām rokām un elkoņiem, lai būtu vieglāk noturēt bērniņa svaru, citādi rokas nogurst no ilgstošas barošanas. Barojot sēdus, novietojiet mazuli uz spilvena, tad viņš gulēs stabili un nebūs jātur.

Zīdīšana nedrīkst būt sāpīga!

Izņēmums - pierašanas periods pēc bērna piedzimšanas vai plaisas krūtsgalos. Taču arī šajos gadījumos, ja ir pareizs satvēriens, tad sāpes var būt barošanas sākumā, bet tad pakāpeniski pāriet.

Ja barošanas laikā sāp, un zīšanas laikā sāpes pastiprinās, tam var būt vairāki iemesli. Lai saprastu sāpju cēloņus un pieņemtu pareizus lēmumus, vēlams vērsties pie zīdīšanas speciālistiem. Bieži sāpes rada nepareizs krūts satvēriens, taču tām var būt arī cits iemesls - ādas problēmas (piena sēne) vai īsa mēles saitīte.

Zīšanas laikā nav dzirdamas citas skaņas, kā tikai mazuļa elpošana un rīšana.

Bērna vaidziņi ir apaļi nevis ievilkti. Zīšanas laikā var kustēties austiņas.

Tagad parunāsim par nepareiza krūts satvēriena sekām.

  • Zīdīšana var būt sāpīga. Bet var arī nebūt.
  • Krūts var tikt traumēta, var rasties krūtsgala plaisas, nobrāzumi.
  • Zīdīšana ir neefektīva, krūts nepilnīgi tiek iztukšota. Ja mammai ir daudz piena, un krūts ir ļoti pilna, var rasties piena sastrēgumi. Ar laiku krūts pierod, ka bērns izzīž mazāk piena, un izstrādā mazāk piena, laktācija samazinās.
  • Nepareiza satvēriena gadījumā dažreiz bērniņš nevar izzīst pietiekami daudz piena, jo viņam grūti zīst. Tādējādi mazulis paliek nepaēdis, nepieņemas svarā vai pat svars krītas.

Tomēr vēlamies uzsvērt, ka tās visas ir tikai potenciāli iespējamas problēmas, nav teikts, ka jums tādas būs.

Ja rodas problēmas ar krūtīm vai bērns nepieņemas svarā, vai svara pieaugums sācis samazināties, tad, protams, jāķeras pie krūts satvēriena koriģēšanas, jo pareizs satvēriens un pietiekami bieža barošana ir veiksmīgas zīdīšanas pamats.

Gadās, ka bērniņš ar nepareizu krūts satvērienu normāli attīstās, labi pieņemas svarā, mammai krūtis nesāp, nav plaisu krūtsgalos un nav nekādu citu problēmu. Varbūt ir kādas nelielas neērtības, bet ar tām var sadzīvot. Kopumā gan mamma, gan bērns jūtas labi, tomēr satvēriens ir nepareizs. Ko darīt? Ja mamma vēlas, var maigi, bet neatlaidīgi koriģēt satvērienu, mācot satvert krūti pareizi. Bet nekas ļauns nenotiks arī tad, ja mamma mierīgi atstās visu kā ir. Bērniņš aug, viņa mutīte arī aug, satvēriens ar laiku mainīsies un kļūs vieglāk.

Izbaudiet katru minūti, kad esat kopā ar savu bērniņu, tveriet šos saldos mirkļus!
Bērni tik ātri aug!..


Apspriežam rakstu šeit




23

Опубликовано: вторник, 23 Июля 2013
Количество просмотров: 17093





© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации



Рига, Латвия
ЧТ, 21/11
день

малооблачно

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ЧТ, 21/11
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер ЮЗ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
ночь

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 3-5 м/сек
Атм. давл. 739..741 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 741..743 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 2 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022