по-русски latviski | четверг, 21 ноября |
| Valeria, Valerija Jefimova un Murr, Margarita Utevska Ratiņi, slingi ar riņķiem, šalles, mugursomas un „ķengursomas”… Kā jaunajai māmiņai nesamulst tādas izvēles priekšā? Kā izvēlēties tieši to, kas viņai ir vajadzīgs? Pamēģināsim mazliet tikt skaidrībā. Tātad, iedomāsimies. Māmiņas un jau staigājošā mazuļa parasta pastaiga mūsu rudens vai ziemas klimatā. Uzvelkam bērnam visus apģērba slāņus. (Un uzskatām, ka mums ir paveicies, ja slānis nav novilkts ātrāk, nekā velkam nākamo). Beidzot uzvelkam cepuri un kombinezonu. Uff, varam izelpot. Ļoti, ļoti ātri ķeramies klāt saviem apaviem un jakai, apģērbjamies, neaizmirst somu, cimdus, atslēgas – izskrienam kā lode, lai neviens nesasvīstu. Ņemam līdzi ratiņus. Veiksme, ja ratiņi nav jānes lejā no augsta stāva un nav jāsaliek. Vienkāršosim un iedomāsimies, ka ratiņi jau gaida lejā pilnā gatavībā. Kāpjam nost pa kāpnēm - tā arī ir aizraujoša epopeja ar mazuli, kas tikko sācis spert pirmos soļus. Viņš jau jūtas „pieaudzis” un patstāvīgs, bet uz katra soļa krīt uz deguna, un nav iespējams pierunāt viņu pieņemt palīdzību…
Vai ir kāda izeja? Jā! Māmiņai palīgā nāk slings. Senlaicīga pārbaudīta ierīce mazu bērnu nēsāšanai (ņemiet vērā, ka ratiņiem nav vēl apritējuši 150 gadi).
Tomēr tehniskais progress nestāv uz vietas. Vienkārša „nestrukturēta” slinga vietā nāk ERGONOMISKĀ mugursoma bērnu nēsāšanai. Kas tajā ir tik īpašs? Lai būtu skaidrs, aiziesim pastaigā trešo reizi. Tātad, ģērbjam bērnu siltajās drēbēs, pie tam slāņu daudzums ir mazliet mazāks nekā slingā. Tad ģērbjamies pašas, ar vienu drošības āķa klikšķi uzvelkam slingu, ņemam bērnu uz rokām un ar otru klikšķi nostiprinām lences. Kāpnes, mašīna un trotuāra un peļķes – viss ir tīrais nieks, tāpat kā parastajā slingā. Visi brīnumi sākas, kad esam atnākuši pastaigas vietā. Mammuuu, gribu čāpot! – Klikšķ! Brīvs! – Mammu, esmu noguris! – Klikšķ! Pastaigāsimies. – Mammuuuuuu, šeit ir kaut kas interesants, laid! – Klikšķ! Brīvs! Un tā kaut vēl 148 reizes un vēl divas līdz apaļai summai. Vai tik tas nav brīnums? Bet esiet uzmanīgas! Ne jau katrs pārnesamais ar sprādzēm un lencēm ir ergonomiskā mugursoma bērna nēsāšanai. Šodien mūsu veikali piedāvā visādas ķengursomas lielā daudzumā, bet praktiski neviena ķengursoma nenotur mazuli pareizā fizioloģiskajā stāvoklī. Mazulis tajā izskatās kā neveiksmīgi piezemējies izpletņlēcējs – viņš karājas vertikālā stāvoklī, noturot visu savu svaru uz starpenes. Un vēl - tādas somas ir domātas bērniem ar svaru līdz 8 kilogramiem (un kādam jau 3 mēnešos tāda soma būs par mazu). Ar ko tad atšķiras ergonomiskā mugursoma no ķengursomas? Mugursomas ir konstruētas tā, lai atveidotu bērna fizioloģiski pareizu stāvokli slingā. Labai ergonomiskajai mugursomai:
Ergonomisko mugursomu var sākt lietot no dzimšanas. Kaut arī lielākā daļa mugursomu tomēr nenodrošina jaundzimušā muguriņas pietiekamu atbalstu, tāpēc tās iesaka sākt lietot sno brīža, kad mazais jau labi notur muguriņu un galvu – aptuveni no 4-4,5 mēnešiem. Protams, ir arī savs mīnuss – pozu ierobežotība. Nav pieejamas horizontālas pozas, tā saucamā „Budas” poza vai arī ar sanu pret māmiņu. Pasūtīt un pielaikot ergonomiskās mugursomas var KKM Klubā>>> Rīgā, Kr.Barona ielā 134 jebkurā Kluba dienā, kā arī interneta veikalā www.lakats.lv. Ekskluzīvas mugursomas var pasūtīt arī Igaunijā - Bianka>>> Tādējādi, ergonomiskā mugursoma ir laba alternatīva slingam ar riņķiem un šallei.
Vispopulārākie mugursomu modeļi. Izvelēties savu: Apspriežam rakstu šeit>>>
© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации |
Рига, Латвия | |||
ЧТ, 21/11 день 1°..3° | ЧТ, 21/11 вечер -1°..1° | ПТ, 22/11 ночь -1°..1° | ПТ, 22/11 утро -1°..1° |
Предоставлено Gismeteo.Ru |