Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
четверг, 21 ноября

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай




Elja, Elvīra Jansone, zīdīšanas konsultante.

No krievu valodas tulkoja Alisa Čerņavska.


Pēdējā laikā daudzām māmiņām pirmais punkts gaidāmā mazuļa pūrā ir slings. Slings ir viena no senākajām ierīcēm maza bērna nēsāšanai. Tā ir auduma strēmelīte, kas noteiktajā veidā ir nostiprināta uz pieaugušā pleciem, lai atbalstītu bērnu. Bērns slingā tiek izvietots dabiskajā pozā, tāpat kā māmiņai uz rokām, tāpēc slingus (atšķirībā no lielākās daļas ķengursomu) drīkst izmantot kopš dzimšanas.

Liekas, vienkārša auduma strēmele, bet kādas iespējas tā atklāj!

Slings palīdz māmiņai izveidot kontaktu ar mazuli un veicina zīdīšanu. Mazulis, atrodoties blakus māmiņai lielāku dienas daļu, ir mierīgs, apmierināts un vienmēr var iegūt vislabāko pieniņu. Slings ļauj barot mazuli ar krūti jebkurā laikā, pat pastaigājoties vai darot mājas darbus.

Ar slingu māmiņa var būt blakus mazulim tik daudz, cik tas ir nepieciešams, un tajā pašā laikā viņa daudz mazāk nogurst un var aktīvi piedalīties sabiedriskajā dzīvē, nodarboties ar iemīļoto vaļasprieku, apciemot draugus, paliekot tajā pašā laikā tiešā tuvumā ar visdārgāko un vismīļāko mazo cilvēciņu.

Slings atveido pieaugušā rokas, tāpēc visi mazuļa stāvokli tādas saites iekšā ir ērti un droši abām pusēm. Slings ir gan pārnesamais, gan autiņš, gan sedzene, kas ilgu laiku saglabā māmiņas siltumu un viņas smaržu.

Savādi gan, bet vēl pirms 10 gadiem Latvijā nekas nebija zināms par slingu, kaut arī Eiropā un Amerikā atgriešanās pie bērnu nēsāšanas tradīcijām rit pilnā sparā jau kopš 60.-70.gadiem.
2003.gadā par slingiem sāka interesēties vairākas māmiņas, kuras vienoja kopīgā ideja par dabisko pieeju bērnu audzināšanā. Un jau pēc dažiem gadiem slingi ieguva lielu popularitāti Latvijā.
Tas notika lielā mērā pateicoties KKM kluba mājas lapai - www.kkm.lv, kur ir apkopoti raksti, atsauksmes, speciālistu viedokļi. Jaunu māmiņu ērtībai tika radīta Slingo-māmiņu karte, kurā ieskatoties viegli var atrast kaimiņieni ar vienādu viedokli par bērnu nēsāšanu, lai būtu pie kā ciemoties, ar ko pastaigāties, dalīties pieredzē, palīdzēt slingu izmantošanas jautājumos un ne tikai.

Kādi mēdz būt slingi?

Slings ar riņķiem

Tā ir auduma strēmele, aptuveni divu metru gara un 60-70 centimetru plata, kuras vienā galā ir spilventiņš un riņķi, bet otrs gals tiek iebāzts riņķos tā, lai slinga garumu varētu regulēt. Šajā slingā bērnu var nēsāt kopš dzimšanas. Bērnu tajā var nolikt kā šūpulī vai arī, kad bērns paaugsies, viņu var sēdināt mammai uz gurna. Tādu slingu nēsā uz viena pleca, bet plecus var mainīt. Slings ar riņķiem ir universāls un ļoti ērts tāpēc, ka bērnu tajā var ātri iesēdināt un tikpat ātri izvilkt ārā. Ja bērns slingā ir aizmidzis, viņu var absolūti nemanāmi nolikt uz gultas vai dīvāna, ir nepieciešams tikai izvilkt slinga galu no riņķiem ārā.

Slings „kabata”

Šis slings ir līdzīgs slingam ar riņķiem, bet tieši riņķu, kas dod regulēšanas iespēju, tam nav. Tā ir auduma strēmele, kas ir sašūta ar galiem kopā. Tāds slings ir kompakts un viegls, nepieciešamības gadījumā to ir viegli ielikt dāmas somiņā. Tas der gan jaundzimušajiem, gan vecākiem bērniem. Ir svarīgi izraudzīties šo slingu tieši atbilstoši māmiņas izmēriem.

Slings-šalle

Tā ir visvienkāršākā un tajā pašā laikā visuniversālākā ierīce mazu bērnu nēsāšanai – īpašā pinuma auduma strēmele, parasti 3-5 metrus gara. Atšķirībā no slingiem ar riņķiem, slodze te tiek sadalīta vienmērīgāk (uz abiem pleciem, nevis uz viena) un nēsāt mazuli ir vēl vieglāk. Runājot par negatīvām pusēm – pirmkārt, ir nepieciešama noteiktā izveicība, lai iemācītos ātri un pareizi sasiet šalli un novietot tajā bērnu, un, otrkārt, zīdīt bērnu ir sarežģītāk, nekā slingā ar riņķiem.

Slings „mugursoma”

Šī bērnu nēsāšanas ierīce pēc ārējā izskata ir līdzīga „ķengursomai”. Tomēr, atšķirībā no tās, šis slings nekaitē bērna mugurkaulam. Ķengursomā bērns sēž tikai uz starpenes, bet te bērns sēž pareizi, t.i., audums ir izstiepts no viena ceļgala līdz otram, nav spiediena uz starpeni un slodzes uz bērna mugurkaula. Šis slings der bērnu nēsāšanai sākot ar 4 mēnešu vecuma. Tas labi atbalsta mazuļa muguru un mugurkaulu un garantē fizioloģiski pareizu nēsāšanu. Platas un mīkstas plecu siksnas un cieši pieguļošā iegurņa siksna atvieglo māmiņas slodzi.

Šo slingu atšķir arī fiksējamā pagalvja esamība kapuces formā, kas var būt izmantots kā atbalsts pakausim, ja, piemēram, mazulis slingā ir aizmidzis. Tam piemīt arī ergonomiskais dizains, iespēja izmantot dažādas nēsāšanas pozas (priekšā, uz muguras, uz sāna).

Kā izvēlēties slingu un iemācīties to izmantot

Praktiski jebkurš slings ir savā ziņā universāls – to var izmantot kopš mazuļa dzimšanas līdz 3 gadu vecumam. Tomēr tajā pašā laikā katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi, katrs ir optimālais savā situācijā un saviem mērķiem. Būtu labi, ja māmiņai būtu divi slingi: viens izmantošanai mājās un otrs pastaigu variants, lai mājās nenēsātu mazuli slinga, kas tiek izmantots ārā. Daudzām māmiņām ir vairāki slingi, lai būtu iespēja izvēlēties sev optimālo slingu dažādās dzīves situācijās.

Tagad slingi tiek pārdoti daudzās vietās, tai skaitā arī parastos veikalos. Te ir daži svarīgi momenti.

Pirmkārt, iespēja izvēlēties un pielaikot dažāda veida slingus. Lai saprastu, kurš slings derēs tieši jums, kurš būs jums ērtākais, ir vērts pielaikot dažādus, pie tam būtu vēlams to darīt kopā ar bērnu. Būtu optimāli, ja jūs to darītu komfortablos apstākļos, nevis garām skrienot.

Otrkārt, iespēja iegūt pilnvērtīgu konsultāciju par slingiem.

Neviena visbrīnišķīgākā instrukcija neaizvietos jums dzīvu instruktāžu. Diemžēl, ne jau visi pārdevēji veikalos var dot padomu, kā pareizi nolikt mazo slingā. Vēl jo vairāk - aplami padomi dažreiz noved pie tā, ka māmiņa nesaprot, „kā šī lieta var būt ērta”. Palīdzēt apgūt slinga lietošanu var speciālists vai arī slingomamma ar pieredzi, kura ir izmēģinājusi nēsāšanu dažādos slinga veidos.


Katru pirmo mēneša otrdienu Vecāku atbalsta kluba KKM telpā Kr.Barona ielā 134 plkst. 16.00-17.30 norisinās slingu lietošanas meistarklases, ko vada konsultanti ar pieredzi. Tur var pielaikot dažādus slingu modeļus, iemācīties tos lietot, apgūt jaunas pozīcijas un vienkārši parunāties ar citām māmiņām patīkamā atmosfērā.

KKM Kluba lekciju sarakstu var aplūkot te >>>


Paskatīties videoierakstu:

«Kā lietot slingu»




18

Опубликовано: суббота, 18 Июля 2009
Количество просмотров: 15845





© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации



Рига, Латвия
ЧТ, 21/11
день

малооблачно

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ЧТ, 21/11
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер ЮЗ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 738..740 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
ночь

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 3-5 м/сек
Атм. давл. 739..741 мм рт.ст.
ПТ, 22/11
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
-1°..1°

Ветер Ю, 4-6 м/сек
Атм. давл. 741..743 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 1 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022